KĀRĻAMUIŽA

Hidden in Noble Silence

Cēsis ir viena no vecākajām pilsētām Latvijā un Cēsu pils komplekss ietver Livonijas ordeņa Cēsu pils (vācu: Ordensburg Wenden) drupas, Cēsu Jauno pili un parku.   Tā ir romantiska, burvīgu pastaigu, vēstures izzināšanas un atpūtas vieta. Cēsu pils komplekss atrodas 10 km no viesnīcas “Kārļamuiža”. Jūs varat iegādāties ekskursijas biļetes rezervējot viesnīcas numuriņu vai viesnīcā.

Livonijas ordeņa Cēsu pilsdrupas

Livonijas ordeņa Cēsu pilsdrupas kopā ar Cēsu Jauno pili ir viens no pašiem nozīmīgākajiem Austrumbaltijas kultūrvēsturiskajiem objektiem. Atskaņu hronika stāsta, ka Livonijas ordeņa Cēsu pili cēlis pirmais Zobenbrāļu ordeņa mestrs Venno. Vēsturnieki uzskata, ka Cēsu pils celta laika posmā no 1209. līdz 1214. gadam. Cēsu pils ilgstoši kalpoja par Livonijas ordeņa mestru un Cēsu komturu rezidenci un plašas teritorijas pārvaldes centru. Livonijas ordeņa pils viduslaikos bija viens no svarīgākajiem Livonijas konfederācijas atbalsta punktiem Baltijā,  šobrīd – iespaidīgākās pilsdrupas Latvijā. Pils kodolu veido gar kvadrātveida iekšējā pagalma malām celti četri korpusi un trīs torņi. Pils aizņem apmēram 60 x 60 m lielu teritoriju. Laukakmeņiem bruģētā pagalmā atradusies pils aka, bet visgarām nocietinājumu korpusiem stiepās divstāvu galerija. Pils būvēta no netālu iegūtajiem gaišajiem dolomītakmeņiem. Ap viduslaiku pili drīz izauga Cēsu (Wenden) pilsēta.

 

Cēsu Jaunā pils un parks

Cēsu pils vienu no priekšpilīm 18. gadsimtā pārbūvēja, tajā izveidojot Cēsu Jauno pili un muižu. Cēsu pilsmuižas ēku kompleksā ar Jauno pili kā centrālo objektu un ainaviskajiem parkiem sastopas desmit gadsimti Baltijas kultūrvēsturē, katrs ar savu laiku, vēsturisko auru un vēstījumu šodienai un nākotnei. Jaunās pils restaurēta 2007. – 2012. gadā. Pils ir atguvusi savu vēsturisko izskatu un ēkā iekārtota ekspozīcija. Pils kompleksā aplūkojama Jaunā pils, restaurētie un rekonstruētie 18. – 19. gadsimta interjeri. Cēsu pils kompleksā pieejami gida pakalpojumi latviešu valodā un svešvalodās.

Latvijas karogs ir no Cēsīm

Cēsis ir Latvijas karoga dzimtene. 1280. gadā Atskaņu hronikā minēts, ka Cēsu zemessargi Rīgas aizstāvēšanā devušies ar sarkanbaltsarkanu karogu.

Darba laiks

Cēsu viduslaiku pils
1. maijs - 30. septembris
Katru dienu
10: 00-18: 00

1. oktobris - 30. aprīlis
Pirmdiena - slēgts
Otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena, sestdiena - 10: 00-17: 00
Svētdiena - 10: 00-16: 00

Cēsu vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija Cēsu Jaunajā pilī
1. maijs - 30. septembris
Katru dienu, izņemot pirmdienas
10: 00-18: 00

1. oktobris - 30. aprīlis
Pirmdiena - slēgts
Otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena, sestdiena  - 10: 00-17: 00
Svētdiena - 10: 00-16: 00

Cēsu vēstures un mākslas muzeja ekspozīcija Cēsu Jaunajā pilī
Pirmdiena - slēgts
Otrdiena, trešdiena, ceturtdiena, piektdiena, sestdiena - 10: 00-17: 00
Svētdiena - 10: 00-16: 00

Papildus informāciju skatiet: http://cesupils.lv/