KĀRĻAMUIŽA

Hidden in Noble Silence

Tradicionāla ar malku kurināma pirtiņa

Tradicionāla pirtiņa - mājīgs namiņš zem seniem dakstiņiem - atrodas pārsimts soļus no viesnīcas. Tajā ērti iziet pirts ritālu un atpūsties var līdz pat 6 cilvēkiem. Viesiem nodrošinam pirts dvieļus un smaržīgu, vietējās pļavās lasītu, zāļu tēju.

Kluss novakars, tik putni sasaucas…
Meža ielokā mazs namiņš – dūmi kūp no skursteņa. Pirtsslotas mirkst un reibinoši garo pļavas smaržas.
Uzmest garu, nogulties un kārtīgi nopērties vai tāpat vien pasēdēt uz zemākās lāviņas? Pa pliko iemesties dīķa mīkstajā ūdenī vai atveldzēties vakara rasā? (Varbūt izvārtīties sniegā?)
Lūdzu! – Kārļamuižas pirtiņā svešas acis jūs nemulsinās. Pirtotāji šeit lieliski atjaunos miesu un garu. Būsiet kā no jauna piedzimuši!

Temperatūra: 50-70 °C
Gaisa mitrums: 30-50 %.
Ieteicamais pirts ilgums: Ieteicamais pirts ilgums: 10-15 minūtes
Atkārtošana: 2-4 reizes

Pirtiņu izīrējam arī viesiem, kas atbraukuši izbaudīt apkārtni uz 1 dienu un neplāno palikt pa nakti. Izkurinam pirti ar malku līdz pat 5 stundām, lai iegūtu patīkamu  pirts garu.

Sajūtu pirtiņa Kārļos ar pirtnieku pakalpojumu

Sajūtu pirtiņa līdzīgi Sajūtu bungām palīdz cilvēkiem atbrīvoties no uzkrātā stresa, atjauno enerģiju, atraisa sajūtas un atver Dvēseli, ļaujot ieraudzīt un saklausīt to, kas iepriekš nebija atklājies. Cilvēks kļūst vienots ar dabu, ieklausās klusumā un aizmirst laika ritējumu, gulēdams zem priedēm uz siena maišeļa iekūņots sedziņās, klausoties putnu dziesmās vai skatoties zvaigžņotajās debesīs.

Pirti var baudīt kā relaksējošu, enerģiju atjaunojošu un dziedinošu procesu. Ja uz pirti dosieties ar nodomu atrisināt kādu Dvēseles samezglojumu vai rast atbildi kādam šķietami neatbildamam jautājumam, pirts gariņš darīs prātu rāmāku, ļaujot Dvēselei runāt.

Pirts rituāli tiek pielāgoti katram cilvēkam individuāli un to ilgums atkarīgs no personu skaita un vajadzībām.

Pirms doties uz pirti, jāpārliecinās, vai veselības stāvoklis to atļauj - vai drīkst karsēties, vai drīkst baudīt kontrasta procedūras (pēc karsēšanās notiek iegremdēšanās dīķī) vai drīkst baudīt masāžas.

Sajūtu pirtiņa Kārļos ar pirrnieku pakalpojumiem

  • dāvā atpūtu no ikdienas steigas
  • attīra ķermeni un prātu
  • samazina stresu un emocionālo spriedzi
  • atjauno enerģiju un iekšējo līdzsvaru
  • dāvā dabas mieru

Tradicionāls pirts rituāls ar sertificētu pirtnieku pakalpojumu (1-4 personām)

Pirts rituāls ilgst apmēram 4 līdz 6 stundas, atkarībā no personu skaita. Divi sertificēti pirtnieki vienlaikus var nopirtot 2 personas. Pirtnieki ir arī Sajūtu bungu meistari, ir iespēja sajust bungu vibrāciju izbungošanā. Pirtiņu pirtnieki iesāka ar vieglu sildīšanos, slotiņu maigu čubināšanu. Pēc nelielas tējas pauzītes seko skrubja masāža. Sākumā uzsildam augumus ar vieglu slotiņu iepērienu, tad izberzējam ar skrubīti, kas gatavots no himalaju sāls un kaltētiem augiem. Pēc skrubēšanās mērcamies dīķī, tad maza pasildīšanās un atpūta ārā uz siena matračiem segu kūniņās. Pēc atpūtas un tējas padzeršanas seko pēriens, atkal mērkšanās dīķī, pasildīšanās un pagulēšana ārā. Nobeigumā ir medus masāža siltā pirtiņā ar siltu medutiņu.

Pirtošanās meistarklase un pašiepēršanās rituāls (4-12 personām)

Pirts rituāls ilgst apmēram 2 līdz 4 stundas, atkarībā no personu skaita. Pirtnieks rāda un māca, kā pareizi katram pašam sevi izpērt. Arī šajā rituālā ir iespēja sajust bungu vibrāciju izbungošanā. Pirtiņu iesākam ar vieglu sildīšanos, slotiņu maigu čubināšanu. Pēc nelielas tējas pauzes seko skrubja masāža. Sākumā uzsildam augumus ar vieglu slotiņu iepērienu, tad pirtnieks rāda un māca, kā katram sevi izberzēt ar skrubīti, kas gatavots no himalaju sāls un kaltētiem augiem. Pēc skrubēšanās visi kopā mērcamies dīķī. Tālāk seko maza pasildīšanās un atpūta pie tējas tases. Pēc atpūtas seko pēršanās. Tad atkal ir kopīga mērkšanās dīķī, pasildīšanās un atpūta pie tējas tases.