KĀRĻAMUIŽA

Hidden in Noble Silence

Gauja vijas nepilnu 5 km attālumā no mūsu viesnīcas. Tā ir Vidzemes un Latvijas skaistākā upe un vienīgā no lielajām upēm, kas savu 460 kilometru garo tecējumu sāk un beidz Latvijā. Aptuveni viena upes piektdaļa  ietilpst Gaujas nacionālajā parkā, kur tā plūst pa 1 – 2,5 kilometrus plašu senieleju, kuras maksimālais dziļums pie Siguldas ir 85 metri.  

Gaujai raksturīgo dabu vislabāk izbaudīt, dodoties braucienā ar kanoe laivu. Tas dod iespēju apskatīt Gaujas senieleju, ko pirms 12 – 13 tūkstošiem gadiem veidojuši ledāja kušanas ūdeņu sanesumi. Savukārt, sārtie un dzeltenīgi devona smilšakmens ieži upes krastos ir daudz senāki - tie veidojušies pirms 370 – 300 miljoniem gadu.  

Kanoe laivas ir viegli airējamas, pietiekami drošas un arī ietilpīgas, lai divi vai trīs ceļotāji vienā laivā justos ērti un pietiktu vietas arī mantām. Kārļamuiža saviem viesiem piedāvā kanoe laivu nomu un transportēšanu . 

Piedāvājam arī ekskursijas pa upi gida pavadībā. Ceļojuma laikā jūs iegūsiet jaunas iemaņas, dzirdēsiet interesantus stāstus un redzēsiet izsmalcinātākās vietas.