KĀRĻAMUIŽA

Hidden in Noble Silence

Gauja aizvijas nepilnu 5 km attālumā no viesnīcas “Kārļamuiža”.  Tā ir Vidzemes un Latvijas skaistākā upe, tā sākas Piebalgā, Vidzemes vidienē. Tā ir vienīgā no lielajām upēm, kas savu tecējumu sāk un beidz Latvijā. Kopgarums ir 460 kilometri, no kuriem viena piektdaļa jeb 93,5 kilometri ietilpst Gaujas nacionālajā parkā. Gaujas nacionālā parka teritorijā upe plūst pa 1 – 2,5 kilometrus plašu senieleju, kuras maksimālais dziļums pie Siguldas ir 85 metri. Upei raksturīgo dabu vislabāk izbaudīt dodoties braucienā pa upi ar kanoe laivu.

Gaujas senieleju, kādu to redzam braucot ar laivu, veidojuši ledāja kušanas ūdeņu sanesumi pirms 12 – 13 tūkstošiem gadu. Savukārt sārtie un dzeltenīgi devona smilšakmens ieži, kuru atsegumi rotā upes krastus, ir daudz senāki, veidojušies pirms 370 – 300 miljoniem gadu. Gauja ātri maina gultni, mezdama loku pēc loka, tādēļ to dēvē par viltīgu upi. Vietās, kur virs ūdens slejas klintis, zem ūdens ir straumju izgrauztas pārkares un kritumi.

Kanoe laivas ir viegli airējamas, pietiekami drošas un arī ietilpīgas, lai divi vai trīs ceļotāji vienā laivā justos ērti un pietiktu vietas mantām. “Kārļamuiža” piedāvā kanoe laivu nomu un to transportēšanu saviem viesiem.

Izbaudiet kanoe braucienu pa Gauju!