KĀRĻAMUIŽA

Hidden in Noble Silence

Līgatne atrodas 11 km attālumā no Kārļamuižas. Līgatne un tai pieguļošā Augšlīgatne piedāvā dažādas aktīvas atpūtas un izklaides iespējas gan pieaugušajiem, gan bērniem.

Pilsētas viesiem ir iespēja aspkatīt padomju slepeno bunkuru un vēsturisko Līgatnes papīrfabriku, Amatnieku māju, Vienkoču parku un tā Kokamatniecības muzeju, kā arī Karošu darbnīcu. Vīna mīļiem ir iespēja paviesoties Līgatnes vīna darītavā, kur var nodegustēt un iegādāties vairāk kā 20 vīnus.

Ģimenes ar bērniem priecēs savvaļas dzīvnieku dārzs - Safari parks More, kur tiek audzēti vairāk kā 300 dzīvnieki, tai skaitā staltbrieži un dambrieži. Bērniem būs arī ko darīt kultūras izklaides centrā Zeit, kas piedāvā plašu rotaļu telpu un tīklu parku ar 4-7m augstiem tīklu labirintiem.

Pilsētas viesiem iesakām apciemot pārceltuvi pāri Gaujai - Līgatnes pārceltuvi. Tā ir vienīgā šāda veida – ar upes straumes spēku darbināta - pārceltuve Latvijā un Baltijā un tā ir iekļauta valsts tehnikas vēstures pieminekļu sarakstā. Pārceltuve ir būvēta, savienojot divas tērauda laivas ar dēļu klāju; trose, kas nostiepta pāri upei, neļauj straumei aiznest prāmi. Pārceltuve tika uzbūvēta Otrā pasaules kara laikā iznīcināta tilta vietā, lai nodrošinātu toreizējās Līgatnes papīrfabrikas strādnieku un vietējo skolēnu nokļuvi Līgatnē.

Noteikti iesakām apmeklēt Līgatnes dabas takas, kas atrodas Gaujas krastā, mežainām gravām bagātā apvidū. Taku apmeklētājiem ir iespēja brīvdabas voljēros aplūkot Latvijā dzīvojošos savvaļas dzīvniekus - staltbriežus, stirnas, mežacūkas, lāčus, lapsas, lūšus, kā arī apskatīt Gaujas senlejai raksturīgās ainavas.

Parka teritorijā ir ierīkotas vairākas kājnieku takas 5 km garumā ar dažādām grūtības pakāpēm. Takām ir gan augsnes, gan grants segumi, kā arī posmi ar koka kāpnēm. Apmeklētāji var vērot brīnišīgus dabas skatus no 22 metrus augstā skatu torņa. Lai izstaigātu takas, nepieciešamas 2-3 stundas.

Līgatnes dabas takas gaida viesus visos gadalaikos.  

Darbalaiks no 1. javāra - 31. martam: 

  • 9:00-16:00 darba dienās 

  • 9:00-17:00 brīvdienās 

Darbalaiks no 1. aprīļa - 31. oktobrim: 

  • 9: 00-18: 00 darba dienās 

  • 9: 00-19: 00 brīvdienās 

Darbalaiks no 1. novembra - 31. decembrim: 

  • 9: 00-16: 00 visu dienu