KĀRĻAMUIŽA

Hidden in Noble Silence

Amatas taka - labākā pārgājienu taka Latvijā

Gaujā ieplūst daudzas mazas upes un avoti. Gaujas pietekas, mazās upītes un strauti  ir mājvieta daudzām retām Eiropas putnu un zivju sugām. Garākā un viena no visstraujākajām Gaujas pietekām ir Amata.  Iepazīstiet un izbaudiet apkārtnes raksturīgo dabu pārgājienā pa Amatas taku. Tā aizvijas pa upes labo krastu.

Amatas taka aicina iepazīt Amatas upi. Amata ir viena no straujākajām, krāčainākajām un tīrākajām Gaujas pietekām. Ne velti lībiešu valodā vārds Amada nozīmē straujā.

Amatas taka ir brīnišķīga vieta pastaigām, atpūtai un dabas izzināšanai. Upe tek pa senleju ar stāviem, līdz 45 m augstiem smilšakmens un dolomīta krastiem. Tie atklāj zemes vēsturi 350-400 miljonu gadu tālā pagātnē, kad Latvijas teritoriju klāja jūra.

12 – 21 km garā un ~6 – 8h ilgā pārgājienā gar upi iespējams iepazīties ar neskartu dabu un aplūkot devona perioda iežu atsegumus. Amatas senleja ir viena no dziļākajām un savdabīgākajām Vidzemes upju ielejām.​

 

Powered by Wikiloc

Kā izstaigājama Amatas taka?

Taka aizvijas gar Amatas labo krastu no Vidzemes šosejas tilta pie Melturiem, gar viesnīcu “Kārļamuiža” un Zvārtes iezi līdz Amatas tūristu apmetnei pie Kārļu – Līgatnes ceļa Veclauču tilta. Amatas taka ir izstaigājama vairākos posmos.

Pirmais posms ir no Melturu tilta līdz viesnīcas teritorijai, vietām ir marķēts ar oranžas krāsas atzīmēm uz koku stumbriem, bet nav labiekārtots.  Šis takas posms ir sarežģīts un piemērots pieredzējušiem dabas mīļotājiem.

Otrais posms no Kārļiem līdz Zvārtes iezim. Pārgājienu ieteicams sākt no viesnīcas “Kārļamuiža”. Var ierasties gan ar automašīnu, gan kājām, auto var novietot viesnīcas autostāvvietā. Ieteicams atstāt kādu transporta līdzekli galapunktā vai sarunāt transportu viesnīcas recepcijā, lai nodrošinātu mājupceļu. No viesnīcas taka izvijas caur Kārļamuižas ainavu parka un viesnīcai pieguļošo teritoriju tālāk, – pa labo krastu no Ainavu kraujas līdz Zvārtes iezim.

Amatas takas trešais posms iet no Zvārtes klints līdz Veclauci tiltam.  Amatas taka nav piemērota velosipēdiem.


Lejupielādējiet bezmaksas maršruta karti un aprakstu.