KĀRĻAMUIŽA

Hidden in Noble Silence

Sigulda atrodas 18 km no Kārļamuiža. Pateicoties tās izvietojumam Gaujas senlejā un kalnainajam apvidum, pilsēta tiek dēvēta par Vidzemes Šveici. To jau izsenis ir iemīļojuši dabas, vēstures, aktīvā sporta baudītāji, kā arī ģimenes ar bērniem.

Pilsētas viesiem iesakām apskatīt vienu no visapmeklētākajiem muzejiem Latvijā - Turaidas muzejrezervātu, kas aptver 43.63 ha plašu teritoriju ar 39 vēsturiskām ēkām un būvēm. Tas ietver Turaidas vēsturisko centru, kurš glabā liecības par 1000 gadus seniem notikumiem, Gaujas senlejas gleznainās dabas ainavas, pastaigu takas, un dažādas ekspozīcijas.

Apskates vērti ir 13. Gadsimta sākumā celtā Livonijas ordeņa Siguldas pils. Sākotnēji tā tika celta kā castellum tipa cietoksnis, bet vēlāk pārbūvēta kā konventa tipa celtne. Tāpat kā citas pilis Vidzemē, arī Siguldas pils, attīstoties militārajai tehnikai, zaudēja savu sākotnējo nozīmi un lomu. Pils tika nopostīta 18. Gadsimta sākumā Lielā Ziemeļu kara laikā un pēc tam vairs netika atjaunota.

Netālu no viduslaiku pils atrodas 19. Gadsimtā neogotikas stilā būvētā Siguldas Jaunā pils. 1937.gadā šeit izveidotā Rakstnieku un žurnālistu pils kļuva par nacionālā romantisma pērli. Mūsdienās šeit ir izveidots radošais kvartāls ar dažādām darbnīcām un saloniem. Tajās, amatnieku un mākslinieku vadībā, viesi var apgūt jaunas prasmes, kā arī iegādāties Siguldai raksturīgus suvenīrus.

Siguldā var apskatīt arī vairākas alas. Visbiežāk apmeklētais dabas piemineklis Latvijā ir Gūtmaņa ala - šīs Baltijā lielākās alas tilpums pārsniedz 500 m3. Alas sienas rotā vairāk kā 400 gadu veci uzraksti un šo vietu ceļotāji ir iecienījuši jau kopš vismaz 17. gadsimta.

Siguldā var izbaudīt arī 2 serpentīna ceļus. Viens no ceļiem ir aptuveni 600 metru garš un ved no Siguldas Svētku laukuma līdz Gaujai. Tas ir bruģēts un tajā ir izveidoti gan skatu laukumi un atpūtas zonas, gan velonovietnes. Ar vēsturi bagāts ir serpentīna ceļs no Krimuldas uz Siguldu, kas ir daļēji izvietots Krimuldas viduslaiku pils teritorijā un tā vēsture sniedzas 17. gadsimtā.

Neatkārtojamas izjūtas radīs vairāk kā kilometru garais brauciens ar gaisa trošu vagoniņu 43 metru augstumā pār Gauju. Braucējiem paveras Gaujas senleja un brīnišķīgi dabas skati vairāku kilometru garumā, kā arī Siguldas un Turaidas pilis, Krimuldas muiža, kā arī bobsleja un kamaniņu trase.

Piedzīvojumu meklētāji un ģimenes ar bērniem var izbaudīt piedzīvojumu parkus Tarzāns un Mežakaķis; vertikālo vēja tuneli AERODIUM, kura radītajā vēja plūsmā var izbaudīt brīvā lidojuma izjūtas; bobsleja un kamaniņa trasi, kā arī neskaitāmus pārgājienu un velo maršrutus pilsētas apkārtnē un Gaujas Nacionālajā parkā.

Vairāk informācijas par Siguldu šeit.